İçeriğe geç

Ankara Muğla Arası Kaç KM

Ankara Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Muğla arası kaç km? Ankara Muğla arası kaç saat? Ankara Muğla yol tarifi? Ankara Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Ankara Muğla Arası Kaç KM

Ankara Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 km’dir. Ankara Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 489 km’dir.

Ankara Muğla Arası Kaç KM

Ankara Muğla Arası Kaç Saat

Ankara Muğla arası kaç saat; Ankara Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 489 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ankara Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.