Ankara Milas Arası Kaç KM

Ankara Milas arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Milas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Milas arası kaç km? Ankara Milas arası kaç saat? Ankara Milas yol tarifi? Ankara Milas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Milas İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25,437 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39° 56′ 0.1140” Kuzey ve 32° 51′ 35.0676” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Milas ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Milas ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,067 km2dir. Milas ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 18′ 41.8968” Kuzey ve 27° 46′ 50.8584” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Milas Arası Kaç KM

Ankara Milas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 684 km’dir.

Ankara Milas Arası Kaç KM

Ankara Milas Arası Kaç Saat

Ankara Milas arası kaç saat; Ankara Milas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 684 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Milas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Ankara Milas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Milas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 684 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Milas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Milas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Milas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Milas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.