İçeriğe geç

Ankara Mersin Arası Kaç KM

Ankara Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Mersin arası kaç km? Ankara Mersin arası kaç saat? Ankara Mersin yol tarifi? Ankara Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ankara Mersin Arası Kaç KM

Ankara Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 496 km’dir. Ankara Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 381 km’dir.

Ankara Mersin Arası Kaç KM

Ankara Mersin Arası Kaç Saat

Ankara Mersin arası kaç saat; Ankara Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 496 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 381 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Ankara Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 496 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.