Ankara Marmaris Arası Kaç KM

Ankara Marmaris arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Marmaris şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Marmaris arası kaç km? Ankara Marmaris arası kaç saat? Ankara Marmaris yol tarifi? Ankara Marmaris arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Marmaris İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Marmaris ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Marmaris ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 906 km2dir. Marmaris ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 51′ 17.7660” Kuzey ve 28° 16′ 15.1608” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Marmaris Arası Kaç KM

Ankara Marmaris arası mesafe karayolu ile yaklaşık 670 km’dir. Ankara Marmaris arası mesafe havayolu ile yaklaşık 550 km’dir.

Ankara Marmaris Arası Kaç KM

Ankara Marmaris Arası Kaç Saat

Ankara Marmaris arası kaç saat; Ankara Marmaris arası mesafe karayolu ile yaklaşık 670 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Marmaris arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ankara Marmaris arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 550 kilometredir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Ankara Marmaris Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Marmaris arası mesafe karayolu ile yaklaşık 670 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Marmaris Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Marmaris arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Marmaris’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Marmaris’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.