İçeriğe geç

Ankara Mardin Arası Kaç KM

Ankara Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Mardin arası kaç km? Ankara Mardin arası kaç saat? Ankara Mardin yol tarifi? Ankara Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Ankara Mardin Arası Kaç KM

Ankara Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1029 km’dir. Ankara Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 745 km’dir.

Ankara Mardin Arası Kaç KM

Ankara Mardin Arası Kaç Saat

Ankara Mardin arası kaç saat; Ankara Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1029 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 745 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ankara Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1029 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.