İçeriğe geç

Ankara Manisa Arası Kaç KM

Ankara Manisa arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Manisa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Manisa arası kaç km? Ankara Manisa arası kaç saat? Ankara Manisa yol tarifi? Ankara Manisa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Manisa İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS koordinatlarıdır.

Ankara Manisa Arası Kaç KM

Ankara Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 562 km’dir. Ankara Manisa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 491 km’dir.

Ankara Manisa Arası Kaç KM

Ankara Manisa Arası Kaç Saat

Ankara Manisa arası kaç saat; Ankara Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 562 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Manisa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara Manisa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 491 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ankara Manisa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Manisa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Manisa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.