İçeriğe geç

Ankara Malatya Arası Kaç KM

Ankara Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Malatya arası kaç km? Ankara Malatya arası kaç saat? Ankara Malatya yol tarifi? Ankara Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Ankara Malatya Arası Kaç KM

Ankara Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 657 km’dir. Ankara Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 505 km’dir.

Ankara Malatya Arası Kaç KM

Ankara Malatya Arası Kaç Saat

Ankara Malatya arası kaç saat; Ankara Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 657 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ankara Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 505 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ankara Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 657 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.