İçeriğe geç

Ankara Kütahya Arası Kaç KM

Ankara Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kütahya arası kaç km? Ankara Kütahya arası kaç saat? Ankara Kütahya yol tarifi? Ankara Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kütahya Arası Kaç KM

Ankara Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 km’dir. Ankara Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 253 km’dir.

Ankara Kütahya Arası Kaç KM

Ankara Kütahya Arası Kaç Saat

Ankara Kütahya arası kaç saat; Ankara Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 253 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ankara Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.