İçeriğe geç

Ankara Kumluca Arası Kaç KM

Ankara Kumluca arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kumluca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kumluca arası kaç km? Ankara Kumluca arası kaç saat? Ankara Kumluca yol tarifi? Ankara Kumluca arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kumluca İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolubölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25,437km2’dir.Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39° 56′ 0.1140” Kuzey ve 32° 51′ 35.0676” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Kumluca ilçesi;

Akdenizbölgesinde yer alan Kumlucailçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,225km2dir.Kumluca ilçesinin coğrafi konumu ise36° 22′ 1.0092” Kuzey ve 30° 17′ 8.7540” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Ankara Kumluca Arası Kaç KM

Ankara Kumluca arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632km’dir.

Ankara Kumluca Arası Kaç KM

Ankara Kumluca Arası Kaç Saat

Ankara Kumluca arası kaç saat; Ankara Kumluca arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7saatsürmektedir. Ankara Kumluca arası mesafe otobüs ile yaklaşık8saat30 dakikasürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Ankara Kumluca Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kumluca arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kumluca Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kumluca arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kumluca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kumluca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.