İçeriğe geç

Ankara Konya Arası Kaç KM

Ankara Konya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Konya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Konya arası kaç km? Ankara Konya arası kaç saat? Ankara Konya yol tarifi? Ankara Konya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Konya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Ankara Konya Arası Kaç KM

Ankara Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 263 km’dir. Ankara Konya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 232 km’dir.

Ankara Konya Arası Kaç KM

Ankara Konya Arası Kaç Saat

Ankara Konya arası kaç saat; Ankara Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 263 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ankara Konya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ankara Konya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 232 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

50 dakika

Ankara Konya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 263 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Konya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Konya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.