İçeriğe geç

Ankara Kocaeli Arası Kaç KM

Ankara Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kocaeli arası kaç km? Ankara Kocaeli arası kaç saat? Ankara Kocaeli yol tarifi? Ankara Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kocaeli Arası Kaç KM

Ankara Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 km’dir. Ankara Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 273 km’dir.

Ankara Kocaeli Arası Kaç KM

Ankara Kocaeli Arası Kaç Saat

Ankara Kocaeli arası kaç saat; Ankara Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ankara Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ankara Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 273 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Ankara Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.