İçeriğe geç

Ankara Kırşehir Arası Kaç KM

Ankara Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kırşehir arası kaç km? Ankara Kırşehir arası kaç saat? Ankara Kırşehir yol tarifi? Ankara Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kırşehir Arası Kaç KM

Ankara Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 179 km’dir. Ankara Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 142 km’dir.

Ankara Kırşehir Arası Kaç KM

Ankara Kırşehir Arası Kaç Saat

Ankara Kırşehir arası kaç saat; Ankara Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 179 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ankara Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ankara Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 142 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

45 dakika

Ankara Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 179 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.