İçeriğe geç

Ankara Kırklareli Arası Kaç KM

Ankara Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kırklareli arası kaç km? Ankara Kırklareli arası kaç saat? Ankara Kırklareli yol tarifi? Ankara Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kırklareli Arası Kaç KM

Ankara Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 km’dir. Ankara Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 516 km’dir.

Ankara Kırklareli Arası Kaç KM

Ankara Kırklareli Arası Kaç Saat

Ankara Kırklareli arası kaç saat; Ankara Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ankara Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 516 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ankara Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.