İçeriğe geç

Ankara Kırıkkale Arası Kaç KM

Ankara Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kırıkkale arası kaç km? Ankara Kırıkkale arası kaç saat? Ankara Kırıkkale yol tarifi? Ankara Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kırıkkale Arası Kaç KM

Ankara Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 95 km’dir. Ankara Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 77 km’dir.

Ankara Kırıkkale Arası Kaç KM

Ankara Kırıkkale Arası Kaç Saat

Ankara Kırıkkale arası kaç saat; Ankara Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 95 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ankara Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ankara Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 77 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

40 dakika

Ankara Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 95 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.