İçeriğe geç

Ankara Kilis Arası Kaç KM

Ankara Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kilis arası kaç km? Ankara Kilis arası kaç saat? Ankara Kilis yol tarifi? Ankara Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kilis Arası Kaç KM

Ankara Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 735 km’dir. Ankara Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 516 km’dir.

Ankara Kilis Arası Kaç KM

Ankara Kilis Arası Kaç Saat

Ankara Kilis arası kaç saat; Ankara Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 735 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ankara Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 516 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ankara Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 735 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz