İçeriğe geç

Ankara Kayseri Arası Kaç KM

Ankara Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kayseri arası kaç km? Ankara Kayseri arası kaç saat? Ankara Kayseri yol tarifi? Ankara Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kayseri Arası Kaç KM

Ankara Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 320 km’dir. Ankara Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 264 km’dir.

Ankara Kayseri Arası Kaç KM

Ankara Kayseri Arası Kaç Saat

Ankara Kayseri arası kaç saat; Ankara Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 320 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 264 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ankara Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 320 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.