İçeriğe geç

Ankara Kastamonu Arası Kaç KM

Ankara Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kastamonu arası kaç km? Ankara Kastamonu arası kaç saat? Ankara Kastamonu yol tarifi? Ankara Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kastamonu Arası Kaç KM

Ankara Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 238 km’dir. Ankara Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 179 km’dir.

Ankara Kastamonu Arası Kaç KM

Ankara Kastamonu Arası Kaç Saat

Ankara Kastamonu arası kaç saat; Ankara Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 238 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 179 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Ankara Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 238 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.