İçeriğe geç

Ankara Kars Arası Kaç KM

Ankara Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kars arası kaç km? Ankara Kars arası kaç saat? Ankara Kars yol tarifi? Ankara Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kars Arası Kaç KM

Ankara Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1082 km’dir. Ankara Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 863 km’dir.

Ankara Kars Arası Kaç KM

Ankara Kars Arası Kaç Saat

Ankara Kars arası kaç saat; Ankara Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1082 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Ankara Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Ankara Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 863 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Ankara Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1082 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.