İçeriğe geç

Ankara Karabük Arası Kaç KM

Ankara Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Karabük arası kaç km? Ankara Karabük arası kaç saat? Ankara Karabük yol tarifi? Ankara Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Karabük Arası Kaç KM

Ankara Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 236 km’dir. Ankara Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 141 km’dir.

Ankara Karabük Arası Kaç Saat

Ankara Karabük arası kaç saat; Ankara Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 236 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 141 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Ankara Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 236 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.