Ankara Kapadokya Arası Kaç KM

Ankara Kapadokya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kapadokya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kapadokya arası kaç km? Ankara Kapadokya arası kaç saat? Ankara Kapadokya yol tarifi? Ankara Kapadokya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kapadokya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kapadokya ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kapadokya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 587 km2dir. Kapadokya ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 37′ 52.2048” Kuzey ve 34° 54′ 43.8552” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kapadokya Arası Kaç KM

Ankara Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 310 km’dir. Ankara Kapadokya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 224 km’dir.

Ankara Kapadokya Arası Kaç KM

Ankara Kapadokya Arası Kaç Saat

Ankara Kapadokya arası kaç saat; Ankara Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 310 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kapadokya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kapadokya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 224 kilometredir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Ankara Kapadokya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 310 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kapadokya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kapadokya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kapadokya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kapadokya’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.