İçeriğe geç

Ankara Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Ankara Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Kahramanmaraş arası kaç km? Ankara Kahramanmaraş arası kaç saat? Ankara Kahramanmaraş yol tarifi? Ankara Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Ankara Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 km’dir. Ankara Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 431 km’dir.

Ankara Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Ankara Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Ankara Kahramanmaraş arası kaç saat; Ankara Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ankara Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 431 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ankara Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.