İçeriğe geç

Ankara İzmir Arası Kaç KM

Ankara İzmir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve İzmir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara İzmir arası kaç km? Ankara İzmir arası kaç saat? Ankara İzmir yol tarifi? Ankara İzmir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile İzmir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Ankara İzmir Arası Kaç KM

Ankara İzmir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 km’dir. Ankara İzmir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 522 km’dir.

Ankara İzmir Arası Kaç KM

Ankara İzmir Arası Kaç Saat

Ankara İzmir arası kaç saat; Ankara İzmir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara İzmir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara İzmir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 522 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ankara İzmir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara İzmir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara İzmir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara İzmir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.