İçeriğe geç

Ankara Isparta Arası Kaç KM

Ankara Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Isparta arası kaç km? Ankara Isparta arası kaç saat? Ankara Isparta yol tarifi? Ankara Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Isparta Arası Kaç KM

Ankara Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 385 km’dir. Ankara Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 314 km’dir.

Ankara Isparta Arası Kaç KM

Ankara Isparta Arası Kaç Saat

Ankara Isparta arası kaç saat; Ankara Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 385 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 314 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ankara Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 385 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.