İçeriğe geç

Ankara Iğdır Arası Kaç KM

Ankara Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Iğdır arası kaç km? Ankara Iğdır arası kaç saat? Ankara Iğdır yol tarifi? Ankara Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Iğdır Arası Kaç KM

Ankara Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1164 km’dir. Ankara Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 955 km’dir.

Ankara Iğdır Arası Kaç KM

Ankara Iğdır Arası Kaç Saat

Ankara Iğdır arası kaç saat; Ankara Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1164 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ankara Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Ankara Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 955 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Ankara Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1164 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.