İçeriğe geç

Ankara Hatay Arası Kaç KM

Ankara Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Hatay arası kaç km? Ankara Hatay arası kaç saat? Ankara Hatay yol tarifi? Ankara Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Ankara Hatay Arası Kaç KM

Ankara Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 km’dir. Ankara Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 498 km’dir.

Ankara Hatay Arası Kaç KM

Ankara Hatay Arası Kaç Saat

Ankara Hatay arası kaç saat; Ankara Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ankara Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 498 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ankara Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.