İçeriğe geç

Ankara Hakkari Arası Kaç KM

Ankara Hakkari arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Hakkari şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Hakkari arası kaç km? Ankara Hakkari arası kaç saat? Ankara Hakkari yol tarifi? Ankara Hakkari arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Hakkari İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Hakkari ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkari ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkari ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Hakkari Arası Kaç KM

Ankara Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1394 km’dir. Ankara Hakkari arası mesafe havayolu ile yaklaşık 980 km’dir.

Ankara Hakkari Arası Kaç KM

Ankara Hakkari Arası Kaç Saat

Ankara Hakkari arası kaç saat; Ankara Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1394 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Hakkari arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Ankara Hakkari arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 980 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Ankara Hakkari Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1394 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Hakkari Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Hakkari arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkari’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkari’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.