İçeriğe geç

Ankara Gümüşhane Arası Kaç KM

Ankara Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Gümüşhane arası kaç km? Ankara Gümüşhane arası kaç saat? Ankara Gümüşhane yol tarifi? Ankara Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Gümüşhane Arası Kaç KM

Ankara Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 km’dir. Ankara Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 550 km’dir.

Ankara Gümüşhane Arası Kaç KM

Ankara Gümüşhane Arası Kaç Saat

Ankara Gümüşhane arası kaç saat; Ankara Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ankara Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 550 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ankara Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.