İçeriğe geç

Ankara Giresun Arası Kaç KM

Ankara Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Giresun arası kaç km? Ankara Giresun arası kaç saat? Ankara Giresun yol tarifi? Ankara Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Ankara Giresun Arası Kaç KM

Ankara Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 599 km’dir. Ankara Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 482 km’dir.

Ankara Giresun Arası Kaç KM

Ankara Giresun Arası Kaç Saat

Ankara Giresun arası kaç saat; Ankara Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 599 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 482 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ankara Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 599 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.