Ankara Gerede Arası Kaç KM

Ankara Gerede arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Gerede şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Gerede arası kaç km? Ankara Gerede arası kaç saat? Ankara Gerede yol tarifi? Ankara Gerede arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Gerede İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25,437 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39° 56′ 0.1140” Kuzey ve 32° 51′ 35.0676” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gerede ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gerede ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,060 km2dir. Gerede ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 48′ 1.1628” Kuzey ve 32° 11′ 35.9556” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Gerede Arası Kaç KM

Ankara Gerede arası mesafe karayolu ile yaklaşık 143 km’dir.

Ankara Gerede Arası Kaç KM

Ankara Gerede Arası Kaç Saat

Ankara Gerede arası kaç saat; Ankara Gerede arası mesafe karayolu ile yaklaşık 143 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Gerede arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Ankara Gerede Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Gerede arası mesafe karayolu ile yaklaşık 143 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Gerede Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Gerede arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gerede’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gerede’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.