İçeriğe geç

Ankara Gaziantep Arası Kaç KM

Ankara Gaziantep arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Gaziantep arası kaç km? Ankara Gaziantep arası kaç saat? Ankara Gaziantep yol tarifi? Ankara Gaziantep arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Gaziantep İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Gaziantep Arası Kaç KM

Ankara Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 700 km’dir. Ankara Gaziantep arası mesafe havayolu ile yaklaşık 507 km’dir.

Ankara Gaziantep Arası Kaç KM

Ankara Gaziantep Arası Kaç Saat

Ankara Gaziantep arası kaç saat; Ankara Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 700 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara Gaziantep arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Gaziantep arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 507 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ankara Gaziantep Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 700 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Gaziantep Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Gaziantep arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.