Ankara Fethiye Arası Kaç KM

Ankara Fethiye arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Fethiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Fethiye arası kaç km? Ankara Fethiye arası kaç saat? Ankara Fethiye yol tarifi? Ankara Fethiye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Fethiye İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilçesinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Fethiye ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Fethiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 875 km2’dir.  Fethiye ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 39′ 33.2820” Kuzey ve 29° 7′ 34.8492” doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Fethiye Arası Kaç KM

Ankara Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 km’dir. Ankara Fethiye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 490 km’dir.

Ankara Fethiye Arası Kaç KM

Ankara Fethiye Arası Kaç Saat

Ankara Fethiye arası kaç saat; Ankara Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ankara Fethiye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Fethiye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 490 kilometredir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Ankara Fethiye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Fethiye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Fethiye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.