İçeriğe geç

Ankara Eskişehir Arası Kaç KM

Ankara Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Eskişehir arası kaç km? Ankara Eskişehir arası kaç saat? Ankara Eskişehir yol tarifi? Ankara Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Ankara Eskişehir Arası Kaç KM

Ankara Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 234 km’dir. Ankara Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 201 km’dir.

Ankara Eskişehir Arası Kaç KM

Ankara Eskişehir Arası Kaç Saat

Ankara Eskişehir arası kaç saat; Ankara Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 234 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 201 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ankara Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 234 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.