İçeriğe geç

Ankara Erzurum Arası Kaç KM

Ankara Erzurum arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Erzurum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Erzurum arası kaç km? Ankara Erzurum arası kaç saat? Ankara Erzurum yol tarifi? Ankara Erzurum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Erzurum İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Erzurum Arası Kaç KM

Ankara Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 875 km’dir. Ankara Erzurum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 718 km’dir.

Ankara Erzurum Arası Kaç KM

Ankara Erzurum Arası Kaç Saat

Ankara Erzurum arası kaç saat; Ankara Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 875 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ankara Erzurum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Ankara Erzurum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 718 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ankara Erzurum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 875 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Erzurum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Erzurum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.