İçeriğe geç

Ankara Erzincan Arası Kaç KM

Ankara Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Erzincan arası kaç km? Ankara Erzincan arası kaç saat? Ankara Erzincan yol tarifi? Ankara Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Ankara Erzincan Arası Kaç KM

Ankara Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 km’dir. Ankara Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 568 km’dir.

Ankara Erzincan Arası Kaç KM

Ankara Erzincan Arası Kaç Saat

Ankara Erzincan arası kaç saat; Ankara Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ankara Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 568 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ankara Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.