İçeriğe geç

Ankara Elazığ Arası Kaç KM

Ankara Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Elazığ arası kaç km? Ankara Elazığ arası kaç saat? Ankara Elazığ yol tarifi? Ankara Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40  21′ ile 38  30’K 38 17 ile 39 11D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Elazığ Arası Kaç KM

Ankara Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 753 km’dir. Ankara Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 566 km’dir.

Ankara Elazığ Arası Kaç KM

Ankara Elazığ Arası Kaç Saat

Ankara Elazığ arası kaç saat; Ankara Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 753 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ankara Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 566 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ankara Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 753 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.