İçeriğe geç

Ankara Edirne Arası Kaç KM

Ankara Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Edirne arası kaç km? Ankara Edirne arası kaç saat? Ankara Edirne yol tarifi? Ankara Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz

Ankara ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Edirne Arası Kaç KM

Ankara Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 687 km’dir. Ankara Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 566 km’dir.

Ankara Edirne Arası Kaç KM

Ankara Edirne Arası Kaç Saat

Ankara Edirne arası kaç saat; Ankara Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 687 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ankara Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 566 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ankara Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 687 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.