İçeriğe geç

Ankara Diyarbakır Arası Kaç KM

Ankara Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Diyarbakır arası kaç km? Ankara Diyarbakır arası kaç saat? Ankara Diyarbakır yol tarifi? Ankara Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz

Ankara ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS       koordinatlarıdır.

Ankara Diyarbakır Arası Kaç KM

Ankara Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 km’dir. Ankara Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 675 km’dir.

Ankara Diyarbakır Arası Kaç KM

Ankara Diyarbakır Arası Kaç Saat

Ankara Diyarbakır arası kaç saat; Ankara Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ankara Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 675 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Ankara Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.