Ankara Didim Arası Kaç KM

Ankara Didim arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Didim şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Didim arası kaç km? Ankara Didim arası kaç saat? Ankara Didim yol tarifi? Ankara Didim arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Didim İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Didim ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Didim ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 402 km2dir. Didim ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 23′ 5″ Kuzey ile 27° 15′ 23″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Didim Arası Kaç KM

Ankara Didim arası mesafe karayolu ile yaklaşık 710 km’dir. Ankara Didim arası mesafe havayolu ile yaklaşık 565 km’dir.

Ankara Didim Arası Kaç KM

Ankara Didim Arası Kaç Saat

Ankara Didim arası kaç saat; Ankara Didim arası mesafe karayolu ile yaklaşık 710 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara Didim arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Didim arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 565 kilometredir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Ankara Didim Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Didim arası mesafe karayolu ile yaklaşık 710 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Didim Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Didim arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Didim’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Didim’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.