İçeriğe geç

Ankara Denizli Arası Kaç KM

Ankara Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Denizli arası kaç km? Ankara Denizli arası kaç saat? Ankara Denizli yol tarifi? Ankara Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Ankara Denizli Arası Kaç KM

Ankara Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 km’dir. Ankara Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 405 km’dir.

Ankara Denizli Arası Kaç KM

Ankara Denizli Arası Kaç Saat

Ankara Denizli arası kaç saat; Ankara Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ankara Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 405 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ankara Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.