İçeriğe geç

Ankara Çorum Arası Kaç KM

Ankara Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Çorum arası kaç km? Ankara Çorum arası kaç saat? Ankara Çorum yol tarifi? Ankara Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Çorum Arası Kaç KM

Ankara Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 234 km’dir. Ankara Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 191 km’dir.

Ankara Çorum Arası Kaç KM

Ankara Çorum Arası Kaç Saat

Ankara Çorum arası kaç saat; Ankara Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 234 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 191 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Ankara Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 234 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.