Ankara Çorum Arası Kaç KM

Ankara Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Çorum arası kaç km? Ankara Çorum arası kaç saat? Ankara Çorum yol tarifi? Ankara Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25,437 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39° 56′ 0.1140” Kuzey ve 32° 51′ 35.0676” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 12,797 km2dir. Çorum ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 32′ 59.7372” Kuzey ve 34° 57′ 13.4064” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Çorum Arası Kaç KM

Ankara Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 242 km’dir.

Ankara Çorum Arası Kaç KM

Ankara Çorum Arası Kaç Saat

Ankara Çorum arası kaç saat; Ankara Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 242 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ankara Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Ankara Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 242 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.