İçeriğe geç

Ankara Çankırı Arası Kaç KM

Ankara Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Çankırı arası kaç km? Ankara Çankırı arası kaç saat? Ankara Çankırı yol tarifi? Ankara Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Çankırı Arası Kaç KM

Ankara Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 132 km’dir. Ankara Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 99 km’dir.

Ankara Çankırı Arası Kaç KM

Ankara Çankırı Arası Kaç Saat

Ankara Çankırı arası kaç saat; Ankara Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 132 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 99 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

37 dakika

Ankara Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 132 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.