İçeriğe geç

Ankara Çanakkale Arası Kaç KM

Ankara Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Çanakkale arası kaç km? Ankara Çanakkale arası kaç saat? Ankara Çanakkale yol tarifi? Ankara Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Çanakkale Arası Kaç KM

Ankara Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 667 km’dir. Ankara Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 551 km’dir.

Ankara Çanakkale Arası Kaç KM

Ankara Çanakkale Arası Kaç Saat

Ankara Çanakkale arası kaç saat; Ankara Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 667 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ankara Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 551 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ankara Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 667 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.