İçeriğe geç

Ankara Bursa Arası Kaç KM

Ankara Bursa arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Bursa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Bursa arası kaç km? Ankara Bursa arası kaç saat? Ankara Bursa yol tarifi? Ankara Bursa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Bursa İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Bursa Arası Kaç KM

Ankara Bursa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 km’dir. Ankara Bursa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 325 km’dir.

Ankara Bursa Arası Kaç KM

Ankara Bursa Arası Kaç Saat

Ankara Bursa arası kaç saat; Ankara Bursa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bursa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bursa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 325 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Ankara Bursa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Bursa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Bursa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Bursa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.