İçeriğe geç

Ankara Burdur Arası Kaç KM

Ankara Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Burdur arası kaç km? Ankara Burdur arası kaç saat? Ankara Burdur yol tarifi? Ankara Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Burdur Arası Kaç KM

Ankara Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 411 km’dir. Ankara Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 333 km’dir.

Ankara Burdur Arası Kaç KM

Ankara Burdur Arası Kaç Saat

Ankara Burdur arası kaç saat; Ankara Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 411 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 333 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Ankara Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 411 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.