İçeriğe geç

Ankara Bolu Arası Kaç KM

Ankara Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Bolu arası kaç km? Ankara Bolu arası kaç saat? Ankara Bolu yol tarifi? Ankara Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Bolu Arası Kaç KM

Ankara Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 km’dir. Ankara Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 139 km’dir.

Ankara Bolu Arası Kaç KM

Ankara Bolu Arası Kaç Saat

Ankara Bolu arası kaç saat; Ankara Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ankara Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ankara Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 139 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

42 dakika

Ankara Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.