Ankara Bodrum Arası Kaç KM

Ankara Bodrum arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Bodrum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Bodrum arası kaç km? Ankara Bodrum arası kaç saat? Ankara Bodrum yol tarifi? Ankara Bodrum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Bodrum İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Bodrum ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Bodrum ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 650 km2dir. Bodrum ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 2′ 3.8724” Kuzey ve 27° 25′ 49.9440” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Bodrum Arası Kaç KM

Ankara Bodrum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 750 km’dir. Ankara Bodrum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 575 km’dir.

Ankara Bodrum Arası Kaç KM

Ankara Bodrum Arası Kaç Saat

Ankara Bodrum arası kaç saat; Ankara Bodrum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 750 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bodrum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ankara Bodrum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 575 kilometredir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Ankara Bodrum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Bodrum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 750 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Bodrum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Bodrum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bodrum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bodrum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.