İçeriğe geç

Ankara Bitlis Arası Kaç KM

Ankara Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Bitlis arası kaç km? Ankara Bitlis arası kaç saat? Ankara Bitlis yol tarifi? Ankara Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Ankara Bitlis Arası Kaç KM

Ankara Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1096 km’dir. Ankara Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 837 km’dir.

Ankara Bitlis Arası Kaç KM

Ankara Bitlis Arası Kaç Saat

Ankara Bitlis arası kaç saat; Ankara Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1096 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 837 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Ankara Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.