İçeriğe geç

Ankara Bingöl Arası Kaç KM

Ankara Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Bingöl arası kaç km? Ankara Bingöl arası kaç saat? Ankara Bingöl yol tarifi? Ankara Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39 02′28″K 40 40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Bingöl Arası Kaç KM

Ankara Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 926 km’dir. Ankara Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 687 km’dir.

Ankara Bingöl Arası Kaç KM

Ankara Bingöl Arası Kaç Saat

Ankara Bingöl arası kaç saat; Ankara Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 926 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 687 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Ankara Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 926 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.