İçeriğe geç

Ankara Bayburt Arası Kaç KM

Ankara Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Bayburt arası kaç km? Ankara Bayburt arası kaç saat? Ankara Bayburt yol tarifi? Ankara Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Bayburt Arası Kaç KM

Ankara Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 779 km’dir. Ankara Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 622 km’dir.

Ankara Bayburt Arası Kaç KM

Ankara Bayburt Arası Kaç Saat

Ankara Bayburt arası kaç saat; Ankara Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 779 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ankara Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 622 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Ankara Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 779 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.